Glinkowanie – metoda na przygotowanie lakieru do aplikacji wosku
Karoseria pozbawiona plam, o doskonałym połysku i pięknym wyglądzie – to efekt końcowy, na który składa się: regularne mycie auta profesjonalnym szamponem i czyszczenie lakieru glinką. Pielęgnacja przebiega w oparciu o preparaty opracowane w technologii nano, które są na coraz lepszym poziomie. Przykładem jest szampon skoncentrowany na dokładnym myciu typowych zabrudzeń tj. błoto, kurz. Jego skład zapewnia czyszczący efekt doprowadzając do wizualnej czystości auta. Ale często się zdarza, że po myciu pozostają na powłoce lakieru, przyklejone, uporczywe plamy z żywicy, smoły czy różne inne naloty, których gąbką z szamponem nie jesteśmy w stanie wyeliminować.
Co w takich przypadkach może nam pomóc?
Odpowiednim środkiem, który delikatnie a skutecznie poradzi sobie z wszelkimi plamami i nalotami na powierzchni lakieru, bez ryzyka jej uszkodzenia jest glinka czyszcząca.
Nano Glinka – to nic innego jak niezwykle elastyczna masa plastyczna o średniej twardości, która wspólnie z Lubrykantem precyzyjnie oczyszcza lakier z zabrudzeń pozostałych z poprzedniego etapu mycia i pomaga uzyskać idealnie gładką powłokę lakieru bez szorstkości.
Jak czyścić lakier z głęboko osadzonych zabrudzeń bez szkody dla karoserii?
Glinka lubi ciepło, dlatego przed rozpoczęciem z nią pracy dobrze jest oderwany nieduży kawałek od całości, ugnieść w dłoni albo zanurzać w pojemniku z ciepłą wodą. Glinka staje się wtedy bardziej miękka i plastyczna.
Ważne jest, by nie próbować rozprowadzać glinki po suchej powierzchni, bo porysujemy lakier.
Do czyszczenia niezbędny jest dodatkowy produkt – Lubrykant do glinki, który nada jej poślizgu i ułatwi pracę. W czasie glinkowania upewniaj się, czy lakier jest dostatecznie zwilżony.
Podziel karoserię na mniejsze obszary, które będziesz sukcesywnie oczyszczał.
Po zwilżonym fragmencie lakieru, ślizgamy z wyczuciem ugniecionym, spłaszczonym krążkiem glinki, zbierając w nią resztki asfaltu, plam z soków drzew, pyłków, przyschniętych owadów.
Podczas oczyszczania pojawią się na glince zabrudzenia, wgnieć je wtedy do środka. A gdy będzie całkowicie zanieczyszczona, oderwij następny kawałek, uformuj krążek , by dokończyć dzieło.
Po kilku ruchach, efekt wyczujemy po przesunięciu palcami po czyszczonej powierzchni. Fragment lakieru jest gładki i pozbawiony brudu.
Glinkowanie powinno być wykonywane w zacisznym miejscu (garaż) by przez przypadek nie narażać powłoki lakieru na zarysowanie np. drobinkami kurzu, piasku.
Glinka, która upadnie na podłogę, nie spełni oczekiwań i powinna być wyrzucona.
Po zakończonej pracy pozostałą część glinki przechowuj w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu w suchym, chłodnym miejscu , by można ją było wykorzystać do następnego czyszczenia.
Glinkowanie – metoda na przygotowanie lakieru do aplikacji wosku
Nano Glinka jest środkiem czyszczącym w formie masy do ugniatania, którą usuniemy wszelkie osady i naloty z lakieru i wyczyścimy także szyby samochodowe, wygładzając te powierzchnie, do których później trudniej przywiera brud.
Powłoka lakieru odżywa na nowo. Wyłania się spod warstwy resztek asfaltu, żywicy, zaschniętych owadów, pełna blasku. Dodatkowym atutem jest gładkość i śliskość lakieru, ułatwiające spływanie wody i zanieczyszczeń.
Glinkowanie oczyszcza lakier i przygotowuje go do następnego etapu pielęgnacji – woskowanie.
Aplikacja Twardego Naturalnego Wosku Ochronnego Carnauba – długotrwale zabezpieczy lakier. Uzyskamy hydrofobową powłokę efektownie błyszczącą i zadbaną.