loading

Czyszczenie tapicerki samochodowej - 4 proste kroki

Jeśli dbasz o wygląd samochodu i nie unikasz częstego mycia lakieru i szyb samochodowych, nie możesz zapominać także o czyszczeniu wnętrza auta. Szczególną uwagę warto skoncentrować na czyszczeniu tapicerki – zarówno ta materiałowa, jak i skórzana może na wiele lat zachować nienaganny wygląd. Jakie są niezbędne czynności, które zapewnią najlepszą pielęgnację tapicerki?

 

Odkurzanie foteli samochodowych

Czyszczenie tapicerki zawsze należy rozpocząć od odkurzania foteli samochodowych. Umożliwia to usunięcie zgromadzonego tu kurzu i zapobiega jego rozmazywaniu podczas dalszych czynności czyszczących. Szczególnie ważne jest dokładne odkurzenie wszelkich zakamarków i szczelin – to tu kumuluje się kurz i inne zanieczyszczenia, a także namnażają się bakterie i roztocza. Kiedy tapicerka jest dokładnie odkurzona? Gdy uderzając w powierzchnię fotela nie wzbija się w górę kurz.

Pranie powierzchni tapicerki

W przypadku tapicerki skórzanej w celu jej umycia wystarczy wykorzystać miękką, zwilżoną szmatkę – przetarcie nią skóry powinno wystarczyć do usunięcia większości zanieczyszczeń. Natomiast tapicerkę materiałową można czyścić gąbeczką lub miękką ściereczką. Ważne jest użycie odpowiedniego preparatu czyszczącego, który nie pozostawi plam i smug, a także nie wymaga użycia wody. Jeśli bowiem dopuścimy do przemoczenia foteli samochodowych, wtedy konieczne będzie ich długotrwałe suszenie – a i tak może dojść do rozwoju pleśni i pojawienia się stęchłego zapachu. Preparaty czyszcząc najlepiej jest aplikować na gąbkę czy ściereczkę i spienić, po czym przecierać czyszczoną powierzchnię.

Usuwanie utrwalonych zanieczyszczeń

Jeśli po przemyciu powierzchni tapicerki na jej powierzchni nadal pozostają plamy, konieczne jest użycie silnie działającego środka czyszczącego, który stosowany jest miejscowo. Nie ma potrzeby stosowania domowych sposobów na czyszczenie tapicerki – wystarczy specjalistyczny preparat usuwający plamy z materiałów lub skóry.

Oczyszczoną tapicerkę należy dokładnie wysuszyć – w ciepłe dni wystarczy otworzyć drzwi samochodu i poczekać, aż zadziała gorące powietrze. Gdy aura temu nie sprzyja, można uruchomić w samochodzie ciepły nawiew. A potem można przystąpić do ostatniego etapu pielęgnacji – impregnowania tapicerki.

Impregnacja tapicerki skórzanej i materiałowej

Wyczyszczona tapicerka powinna być zaimpregnowana – ochroni ją to przed powstawaniem dalszych zanieczyszczeń. W tym celu wystarczy zastosować specjalistyczny impregnat hydrofobowy, który ograniczy przenikanie w głąb tapicerki wody i zanieczyszczeń, zapobiegnie powstawaniu plam. Jednocześnie takie środki nie wpływają negatywnie na właściwości materiału czy skóry.

Produkty

Informacje

Sklep

  • HADWAO NANOTECHNOLOGIA Sp. z o.o. 05-200 Wołomin ul. Nałkowskiego 14
  • 606 366 413, 796 362 413
  • sklep@hadwao.net