loading

Wosk samochodowy – na mokro czy na sucho?

Jednym z coraz częściej stosowanych kosmetyków samochodowych jest wosk do lakieru. Może być on stosowany jako dodatek wzbogacający formułę szamponu samochodowego, a także jako preparat stosowany oddzielnie. Jego użycie ma na celu zabezpieczenie lakieru przed zanieczyszczeniami, a także zadbanie o jego nienaganny wygląd – połysk i głębię koloru. Jak prawidłowo aplikować wosk samochodowy? I która jego postać zapewni najskuteczniejszą ochronę lakieru samochodowego?

 

Aplikowanie wosku na mokro

Najprostszym sposobem na użycie wosku jest zastosowanie szamponu z dodatkiem tego składnika. Tego typu kosmetyk samochodowy stosowany jak każdy szampon, czyli służy usunięciu z powierzchni lakieru zanieczyszczeń. Najlepiej stosować go na lakier umyty wstępnie preparatem typu aktywna piana. Dzięki dodatkowi wosku lakier zyskuje właściwości hydrofobowe, czyli ochronę przed zaleganiem wody i zanieczyszczeń. Bardziej zaawansowaną ochronę zapewni Wosk na mokro. Jest to skoncentrowany ciekły wosk, który dedykowany jest użyciu w myjniach bezdotykowych. Tego typu preparat stosowany jest po umyciu lakieru samochodowego szamponem, a w razie konieczności także glinką lakierniczą. Użycie wosku na mokry lakier ułatwia spływanie wody, a zatem przyspiesza suszenie powierzchni lakieru. Ponadto wosk zabezpiecza powierzchnię lakieru i nadaje mu połysk. Tego typu preparat łączy zatem funkcję środka suszącego, upiększającego i konserwującego. Ważne jest, aby taki wosk na mokro stosować regularnie, co najmniej kilka razy w ciągu roku. Wosk aplikujemy na umyty, mokry lakier, a następnie przetrzeć miękką mikrofibrą.

 

Aplikowanie wosku na sucho

Woskowanie na sucho to zabezpieczanie lakieru samochodowego przy użyciu twardego wosku. Występujący w postaci pasty wosk Carauba wymaga umiejętnej i bardziej czasochłonnej niż w przypadku wosku na mokro aplikacji, ale jednocześnie zabezpiecza skuteczniejszą ochronę. W przypadku takiego wosku preparat aplikowany jest na umyty i suchy lakier. Wosk Carnauba należy nałożyć na powierzchnię lakieru przy pomocy mikrofibry i odczekać kilka minut, po czym wypolerować na sucho.

Zastosowanie wosku Carnauba zapewnia doskonałe nabłyszczenie lakieru i wydobycie głębi koloru. Ponadto taki wosk nadaje lakierowi właściwości hydrofobowych – lakier chroniony jest przed wilgocią i wszelkimi zanieczyszczeniami, a także solą drogową, kwaśnymi deszczami czy promieniowaniem UV. Aplikację wosku na sucho warto powtarzać kilka razy w roku – częściej w przypadku zniszczonego lakieru samochodowego.

Produkty

Informacje

Sklep

  • HADWAO NANOTECHNOLOGIA Sp. z o.o. 05-200 Wołomin ul. Nałkowskiego 14
  • 606 366 413, 796 362 413
  • sklep@hadwao.net