loading

Zadbaj o felgi i opony z nano kosmetykami samochodowymi

Opony to ten element samochodu, który znacząco wpływa na komfort jazdy i nasze bezpieczeństwo na drodze. To właśnie koła odpowiadają za przyczepność auta i łatwość jego prowadzenia. Wszyscy pamiętamy o zmianie opon na zimowe czy letnie, jednak nie zawsze przykładamy odpowiednią wagę do ich pielęgnacji. Ewentualnie zwracamy uwagę na nienaganny wygląd felg, ale często zapominamy o oponach. A tych nie wystarczy jedynie spłukać wodą z zanieczyszczeń. Jak zatem dbać o opony samochodowe?

 

Podstawą jest utrzymanie opon i felg w czystości

Opony i felgi narażone są na stały kontakt z podłożem, a zatem – z zanieczyszczeniami . Oczywiste jest zatem, że opony potrzebują częstego czyszczenia. Czynność tą należy traktować na równi z pomiarami ciśnienia w oponach czy kontrolowania głębokości bieżnika. Mycie opon nie ma bowiem wyłącznie znaczenia estetycznego – czyszczenie opon sprzyja przedłużeniu ich żywotności.

Opony najlepiej jest myć specjalistycznymi środkami dedykowanymi temu elementowi auta. Powinny to być zatem preparaty doskonale sprawdzają ce się w czyszczeniu gumy – materiału wyjątkowo podatnego na przesuszenie i pękanie. W celu umycia opon z trudnych do usunięcia zanieczyszczeń warto sięgnąć po specjalne środki czyszczące. Dzięki ich wykorzystaniu skutecznie usuniemy zanieczyszczenia i przygotujemy opony do dalszego etapu pielęgnacji, czyli ich zaimpregnowania. W podobny sposób obchodzimy się z felgami – preparat Rapid bądź Alu Cleaner dokładnie oczyszczą felgi z błota, smarów czy soli drogowej.

 

Nie zapominaj o impregnacji opon

Starannie wyczyszczone opony aż proszą się o ich zabezpieczenie przed powstawaniem kolejnych zanieczyszczeń. Ponadto warto zadbać o zachowanie ich elastyczności, ochronę przed parceniem, a także nadanie im blasku i odcienia głębokiej czerni. Okazuje się, że wszystko to możemy osiągnąć stosując tylko jeden specjalistyczny preparat – impregnat do opon Nano Tyres. Preparat ten zabezpiecza opony przez wysuszeniem i pękaniem, ogranicza negatywny wpływ czynników zewnętrznych i gwarantuje ich nienaganny wygląd. Ponadto Nano Tyres przedłuża żywotność opon. Warto zaimpregnować także felgi – preparat Nano Rims tworzy na ich powierzchni wytrzymałą, ceramiczną powłokę ograniczającą powstawanie zanieczyszczeń, a także zarysowań. Regularne czyszczenie felg i opon oraz ich impregnacja to gwarancja ich wydłużonej żywotności, nienagannego wyglądu oraz bezpieczeństwa jazdy. A Ty będziesz mógł cieszyć się doskonale prezentującym się autem.

Produkty

Informacje

Sklep

  • HADWAO NANOTECHNOLOGIA Sp. z o.o. 05-200 Wołomin ul. Nałkowskiego 14
  • 606 366 413, 796 362 413
  • sklep@hadwao.net