loading

Kosmetyka aut – preparaty czyszczące i pielęgnujące felgi samochodowe

Kosmetyka aut – preparaty czyszczące i pielęgnujące felgi samochodowe.

Nieważne jakiego rodzaju felgi posiada samochód – czy są one aluminiowe, czy stalowe... Jako część składowa koła przyjmują one na siebie wszelkie nieczystości, które napotykają na swojej drodze.

Jeśli zaniedbamy felgi, z czasem dojdzie do nawarstwienia brudu i będziemy mieć dużo większe kłopoty z ich usunięciem. Brudne koła to nie tylko pogorszenie wyglądu ale również pogorszenie bezpieczeństwa jazdy.

Tłuste plamy po smarach, olejach, pył z klocków hamulcowych, sól drogowa sypana zimą, smoła i inne zanieczyszczenia drogowe – by usuwać je z dobrym rezultatem, potrzebujesz niezawodnego preparatu o wysokiej jakości, który wyeliminuje wymieniony brud.

Kilka słów o właściwościach preparatu opracowanym w technologii nano.

Produkt do skutecznego mycia felg powinien być skoncentrowany (mamy wtedy 2 opcje czyszczenia do wyboru), w przypadku zabrudzeń trudno usuwalnych, można spryskać preparatem bezpośrednio zabrudzoną powierzchnię, lub standardowo myjemy rozcieńczonym płynem w proporcji zalecanym przez producenta.

Zaawansowany technologicznie preparat oprócz wyjątkowej siły czyszczącej, która pomaga uzyskać dobry wygląd felgi, chroni również jej połysk i blask.

Kilka słów i uwag odnośnie stosowania preparatu.

Gdy zabieramy się za mycie zabrudzonych felg, wstrzymajmy się do chwili ich całkowitego wystygnięcia – nie wskazane jest ich mycia zaraz po zakończeniu jazdy. Istnieje wówczas niebezpieczeństwo deformacji obręczy lub powstanie plam, które utworzy szybko parujący środek.

Polane zimną wodą, rozgrzane klocki hamulcowe, też nie będą szczęśliwe. Mogą się odkształcić i zacznie się bicie kierownicy podczas hamowania. Raczej nie chcemy do tego dopuścić.

Preparat nie powinien pozostawać na czyszczonej powierzchni nie dłużej niż 1 minutę i nie powinien na niej zupełnie wyschnąć. Zawsze po czyszczeniu środkiem pamiętajmy o dokładnym opłukaniu kół dużą ilością wody, silnym strumieniem.

Pomocne w czyszczeniu felg okazują się gąbki lub miękkie szczoteczki, gdy zaistnieje potrzeba doczyszczenia trudnych, zapieczonych zabrudzeń. Lecz „cenne” obręcze nie lubią mycia  ciśnieniowego, gdyż wysokie ciśnienie może powodować odpryski lakieru oraz przyspiesza jego złuszczanie. Ostre szczotki, które mogą rysować też są niewskazane. Dobrej jakości preparat w nowoczesnej technologii powinien sam przy użyciu swojej mocy wyeliminować bezpiecznie zabrudzenia.

Bezwzględny dla samochodów jest okres zimowy. Środki chemiczne stosowane do posypywania dróg, mają silne działanie niszczące. Wskazane dla felg w tym czasie jest częstsze czyszczenie felg, albo chociaż spłukiwanie nagromadzonych zanieczyszczeń, by trwale nie szkodziły feldze.

Powierzchnię felg po dokładnym wyczyszczeniu warto zabezpieczyć przed ponownym zabrudzeniem.

Dostępne są innowacyjne preparaty wspomagane osiągnięciami nanotechnologii, które zabezpieczają alufelgi poprzez utworzenie na jej powierzchni ceramicznej powłoki odpychającej wodę, różne zabrudzenia oraz minimalizujące przywieranie uciążliwego brudu.

Preparat poprzez nadanie wysokiej hydrofobowości powierzchni felgi, chroni ją przed korozyjnym wpływem substancji chemicznych, nie dopuszcza do szybkiego zabrudzenia, czym wydłuża dobry wygląd felgi oraz ułatwia jej pielęgnację.

Osiągnięcie dobrej ochrony przed niszczącymi czynnikami zewnętrznymi poprzez powłokę izolującą felgę od brudu, to nie wszystko czego możemy oczekiwać po preparacie ochronnym, hydrofobowym. Zaawansowany technologicznie preparat także odświeży i nabłyszczy obręcz, która uzyska satynowy blask.

Preparat daje bezpieczną ochronę felgom aluminiowym i stalowym przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznym oraz szybkim osadzaniem się brudu.

 

Preparaty opisywane powyżej można kupić w sklepie "Strefa Detailingu" oraz "HadwaoNet"

Produkty

Informacje

Sklep

  • HADWAO NANOTECHNOLOGIA Sp. z o.o. 05-200 Wołomin ul. Nałkowskiego 14
  • 606 366 413, 796 362 413
  • sklep@hadwao.net