Czyszczenie auta - jak skutecznie usunąć trudne zabrudzenia?
Każdy użytkownik samochodu staje przed dylematem – jak usunąć trudne zabrudzenia ze smoły czy asfaltu, które znajdują się praktycznie na każdym pojeździe. Czyszczenie ich wcale nie musi być trudne ani niebezpieczne dla czyszczonych powierzchni. Potrzebne są jedynie odpowiednie preparaty, które bez szkody dla auta rozprawią się z niewdzięcznymi zabrudzeniami i zastosowanie ich zgodnie z instrukcją.
Prawidłowe i skuteczne czyszczenie należy rozpocząć dokładnym opłukaniem auta wodą w celu pozbycia się luźnego brudu.
Następnym etapem czyszczenia jest nałożenie aktywnej piany Active Cleaner , bezpiecznej dla lakieru i elementów nadwozia. Preparat mało inwazyjnie wnika w czyszczoną powierzchnię, rozpuszczając i usuwając brud. Jego skład wzbogacony został o nanocząsteczki srebra, które czyszczą biologicznie karoserię i pozostawiają świeży zapach. Aktywna piana pozostawiona kilka minut na działanie doprowadzi do rozpuszczenia się codziennego, bieżącego brudu i umożliwi poprawne umycie auta szamponem.
Nano Shampo jest silnie pieniącym środkiem o neutralnym ph zapewniającym dobre pozbywanie się zanieczyszczeń. Ogranicza osadzanie się brudu, eliminuje także powstawanie smug i zacieków. Dokładnie myjemy auto, nie pomijając trudno dostępnych miejsc gdzie gromadzi się brud, bo nie dopracowane będą idealnym miejscem dla rozwoju korozji. Do czyszczenia szamponem zaleca się używanie 2 wiader. W jednym mamy ciepłą wodę z szamponem a w drugim czystą wodę służącą do częstego płukania gąbki z nieczystości. Oprócz wiader potrzebne będą: szczotka z miękkim włosiem osadzona na długiej rączce, łatwiej nią myć dach samochodu lub gąbka- mikrofibra z siatką, która nie porysuje lakieru.
Istnieje ryzyko, że szampon całkowicie nie usunie zabrudzeń. Mogą zostać ślady po smole czy innych zanieczyszczeniach metalicznych. Do ich wyeliminowania najlepiej użyć specjalnego preparatu – Decontaminator. Płyn oczyszcza pojazd z ciężkich zabrudzeń, zalegającego osadu z klocków hamulcowych, asfaltu, żywic, soków z drzew. Dekontaminacja to istotny element czyszczenia samochodu z uwagi na to, że tradycyjne mycie auta nie jest w stanie pokonać tego typu osadzającego się brudu. Aplikacja odbywa się za pomocą atomizera na wstępnie umyty lakier. Dajemy mu maksymalnie 15 minut , by popracował nad zabrudzeniami i dokładnie spłukujemy wodą.
Ostatnim etapem równie ważnym jest glinkowanie lakieru. Przy użyciu Nano Glinki – zbierane są zanieczyszczenia pozostałe z poprzednich etapów mycia, pomagają uzyskać idealnie gładki lakier i pełny efekt oczyszczania również szyb samochodowych. Technika glinkowania jest prosta. Ugniatamy do odpowiedniej miękkości glinkę i przy pomocy Lubrykantu, który nadaje jej poślizgu, czyścimy powierzchnię lakieru, by precyzyjnie i delikatnie zebrać wszystkie zabrudzenia.
Metoda czyszczenia glinką z lubrykantem jest bezpieczna, nie rysuje i nie niszczy struktury czyszczonej powierzchni.
Koła samochodu również wymagają bezpiecznej metody czyszczenia. Z racji tego, że ulegają niszczeniu przez szybkie brudzenie i osadzanie się pyłu z klocków hamulcowych.
Takiemu wyzwaniu sprosta zasadowy środek Wheel Cleaner, produkt do częstego mycia felg i opon. Aplikacja jest łatwa i polega na spryskaniu powierzchni płynem. Produkt zadziała po kilku minutach, zmiękczy i rozpuści zabrudzenia i po dokładnym opłukaniu wodą efekt jest widoczny.
Unikatowe właściwości środka przyczyniają się do powstania filtru ochronnego na feldze i oponie, który dodatkowo utrudnia przyciąganie zabrudzeń, dzięki temu dłużej pozostają czyste.
Wheel Cleaner jest bezpieczny i skuteczny w eliminowaniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń drogowych, które doprowadzają do niszczenia elementów samochodu.
Stosowanie tych kosmetyków jest nieskomplikowane ani nadmiernie czasochłonne a ich dobra jakość to lepszy i dłuższy efekt zastosowania.